Gombás popsi-kezelés

Kókuszolajjal

A kókuszolajat Délkelet-Ázsiában ősidők óta alkalmazzák csonttörések, ficamok és sebek gyógyítására. A szépségükről híres polinézek mind a mai napig előszeretettel fogyasztják és kenik bőrüket természetes kókuszolajjal sugárzó egészségük, fényes hajuk és puha bőrük megőrzése érdekében. A nyugati samponok megjelenése előtt Indonéziában kókusztejjel mosták hajukat a külsejükre kényes nők. Napjainkban ismét virágzik a természetes szépségápolás - talán nem véletlenül. Így keleten is egyre többen nyúlnak vissza az ősi módszerekhez - megkímélve magukat az ipari termékek kémiai adalékanyagaitól...

 

A legjobb sütőolaj, melynek oxidációs pontja 198 C fok, a növényi olajok közül a legmagasabb. Ez azt jelenti, hogy hevítés esetén sem indít be káros oxidatív folyamatokat, vagyis kóros sejtburjánzást. Rendszeres használata olyan zsírsavakat juttat a szervezetbe amilyen az anyatejben található, ez a laurinsav. A laurinsav jótékony hatással van az immunrendszerre. Az emberi szervezetben monolauránná alakul át, amelyet többek közt a herpesz, az influenza, a patogenetikus baktériumok, elpusztítására használ fel. A kókuszolaj közepes szénláncú zsírsavjai baktérium-, vírus-, gomba-, és élősködőölő hatásúak, de a bélflóra baktériumait nem bántja. A közepes szénláncú zsírsavak gyakorlatilag szétmarják a kórokozók sejtfalát, így felnyitják az utat az antioxidánsok előtt, amelyek a kórokozókat belülről pusztítják el. Szerencsére a természetes kókuszolaj antioxidánsokban is gazdag. Ezért ha bőrünkre kókuszolajat kenünk, bőrünket is megszabadítjuk a kórokozóktól.

 

A kókuszolaj áldásos tulajdonságai régóta ismertek a szépségipar számára. Nem véletlen, hogy a kókuszolaj számtalan szépségápolási cikk (testápoló, szappan, hajpakolás, sampon, stb.) alapanyaga. Akár ételként elfogyasztva, akár külsőleg alkalmazva a kókuszolaj maga is puhítja a bőrt, lassítja a sejtek öregedését, megszünteti a pattanásokat, a hajat erősebbé, fényesebbé varázsolja, sőt a káros UV-sugaraktól is véd.
Használja a hidegen sajtolt kókuszolajat testápolóként, fürdőolajként, ajakápolóként vagy lábápolóként, arclemosóként, arckrémként, illetve gyógykenőcsként bőrirritációk, rovarcsípések és fertőzések esetén. A talpra kenve nemcsak puhítja a bőrt, hanem a gombás fertőzések ellen is védelmet nyújt.

 

Táplálék és „gyógyszer" csecsemőknek (érdekességek a nagyvilágból)

A kókusz nagyon biztonságos étel, az anyatej után elsőként fogyasztható táplálék csecsemők számára. A fejlődő országokban kókuszvízzel nevelik azokat a csecsemőket, akiket édesanyjuk nem képes szoptatni, vagy ahol egyszerűen csak sok gyerek van. A zöld, éretlen kókuszdióban lévő víz és zselés anyag nagyon könnyen emészthető és alacsony a rosttartalma. Banánnal keverve is kapják a csecsemők. Alkalmazzák a székrekedés, gyomorrontás és hányáskezelésére is, az aludttejét pedig gyomorpanaszokra. A kókuszvizet csecsemőtápszerrel is lehet keverni.

 

 

Grapefruitmag kivonattal

Története 20 évvel ezelőtt kezdődött, amikor egy floridai orvos kertészkedés közben azt vette észre, hogy az általa készített komposztban a grapefruitmagok nem akarnak elrothadni. Ez keltette fel az érdeklődését, hogy közelebbről megvizsgálja a magokat, és a világ számos kutatóintézetével együttműködve, megpróbálja megfejteni a "csodamagok" rejtélyét. A grapefruitmag-kivonat bioflavonoidot, glikozidot, C vitamint és fehérjéket tartalmaz. A készítményt a gyümölcs magjából és a gyümölcshús egyes részeiből nyerik. A grapefruitmagot joggal nevezhetjük természetes antibiotikumnak, hiszen a mag hatóanyagai elpusztítják a kórokozók citoplazmájának membránját és szabályosan "kiéheztetik" őket anélkül, hogy az emberi szervezetet károsítanák, ezáltal természetes módon semmisíti meg a vírusokat, baktériumokat, gombákat és parazitákat. Kimutatták, hogy a magból készített kivonat már kis töménységben is ugyanolyan hatásos, mint bármelyik hagyományos antibiotikum.
Mellékhatást csak az okozhat, ha a megengedett adagot négyezerszeresen túllépi valaki. A tapasztalatok azt mutatják, hogy alkalmazása elsősorban a gyomor-és bélpanaszok, a gombás betegségek, meghülések, torok-, orr-, fülfertőzések, köröm-, bőrgombás betegségek, fogínygyulladás és hüvelyfertőzés esetén vált be.


Érdekességek Amerikából:

Amerikai klinikákon a kórházi fertőzések kivédésére a hagyományos tisztítószerekbe grapefruitmag-kivonatot csepegtetnek. Ily módon tisztítják az ágyneműt, a padlót, valamint az orvosi műszereket és a műtőket. Sikeres kísérletek történtek arra is, hogy a víz fertőtlenítésében (ivóvíz, uszoda) felváltsák a klórt grapefruitmag-készítményekre.

 

Környezetkímélő:

A hatóanyagok lebomlása során káros melléktermék nem keletkezik, így a környezetet sem károsítja. A grapefruitmag kivonat fertőtlenítő és csíraölő hatása miatt helyet kaphat a csecsemőápolásban, valamint a bőr, különböző sérüléseinek kezelésében is.

 

A grapefruitmag kivonat felhasználási területei: vírus-szemölcs, herpesz vagy nátha esetén, szájüreg és a fogak, kisebb fekélyek, szájpenész, gombás fertőzés, rossz lehelet, szuvasodás, fogkő, fogínygyulladás esetén. A torok és az orr fertőtlenítésére nátha, köhögés, rekedtség, torokfájás, gégegyulladás esetén. Szőrtüszőgyulladás, vágott seb, bőrkiütés, övsömör, ekcéma, szemölcs, bőrgomba, korpásodás, fejtetű esetén külsőleg, sebek kezelésében hidegen sajtolt olajjal elkeverve. Kiváló konzerváló hatása miatt befőttek eltevésekor. Izzadó lábak, intim testrészek szagtalanításában szintén hatékony. Háztartási fertőtlenítőszerként is rendkívül eredményes: élelmiszerek - zöldségek, gyümölcsök, húsok lemosására, takarításnál, klímaberendezések, hűtőszekrény, úszómedencék, házi szökőkutak, betegszobák fertőtlenítésére, penészedés gátlására, mosásnál ruhaneműk fertőtlenítésére.

 

Receptúra:

Végy magadhoz egy kis valamit (tálka, kisüveg, pohár, bögre, stb.), s önts bele annyi kókuszolajat, amennyit 24 óra leforgása alatt - a pelenkázások alkalmával - a kisbabád popsijára fogsz kenni (kb. 15-20ml). Csepegtess bele 10 csepp grapefruitmag kivonatot. Használat előtt összekeverendő!

Figyelem! Az olajok használata előtt, minden esetben bőrpróba végezendő!
Egy gombostűfejnyi olajat csepegtess babád csuklójára vagy könyökhajlatába, s ha 12-24 óra elteltével sem jelentkezik semmilyen bőrpír, bátran használhatod egész testére az olajat!
(Rendkívül ritkán fordul elő allergiás reakció, azonban nem árt az óvatosság!)Figyelem! Kis kiszerelésű alapolajok kaphatóak! ( Katica Olaj - Birodalma menüpont alatt! )

Teafa illóolajjal

A teafa (Melaleuca) nemzetség mintegy 150 tagja - kevés kivételtől eltekintve - Délkelet-Ázsiában fordul elő, néhányuk Ausztráliában és a Csendes-óceán szigetein él. Az 1770-es években James Cook kapitány és legénysége megfigyelte, hogy az ausztrál őslakosok a fa leveleiből teát, illetve fűszeres söritalt készítettek. A levelek főzetét a tea helyettesítésére használták, ezért a növényt az angolok teafának (tea tree-nek) nevezték el.
Az őslakosok a teafát gyógyászati célra is használták, belsőleg és külsőleg egyaránt. Légzőszervi bántalmakat (meghűlés, köhögés, orrdugulás, láz), izomfájdalmakat, bőrbetegségeket, szemproblémákat, illetve emésztőszervi betegségeket kezeltek vele.

 

Ausztráliában gyógyszerként tartják számon. Fő terápiás tulajdonságai: gomba-, baktérium- és vírusölő, fertőzésgátló, hegesítő, köptető, immunrendszert serkentő, stimuláló. A teafaolajjal kapcsolatos klinikai kísérleteket az 1920-as években egy sydney-i vegyész kezdte meg, és az eredmények messze felülmúlták a várakozásokat. Emiatt a II. világháború idején az ausztrál és a brit katonák sebeinek kezelésére - természetes antibiotikumként, antiszeptikumként - használták, mégpedig igen jó eredménnyel. 1940-ben a penicillin megjelenése csaknem kiszorította a gyógyítás területéről, majd az 1970-es években újra az érdeklődés központjába került.


A teafaolajat a '80-as évek elején kezdték a nőgyógyászatban is alkalmazni. Használata különösen a vagina gombás fertőzése (candida albicans) és gyulladása (trichomonas vaginalis) esetében sikeres.

 

Széleskörű alkalmazása az olaj két egymással szorosan összefüggő tulajdonságán alapul:

1. Elpusztítja a betegséget terjesztő mikroorganizmusokat, baktériumokat és a gombát.
2. Fenti hatásával egyidejűleg pozitívan befolyásolja az ember immunrendszerét, azaz, a szervezet védekező képességét, az egészséget fenyegető kórokozókkal szemben. Mint mindig, amikor valamit ilyen nagymértékben dicsőítenek, és gyors térnyerését segítik elő, a minőség csorbulhat. Figyeljünk tehát az olaj vásárlásakor, mert nagyon sok csekélyebb értékű vagy elöregedett áru van a piacon. A jó teafa-desztillációknál csak a fiatal leveleket és ágakat használják fel.

A teafaolaj nemcsak gomba-, baktérium- és vírusölő tulajdonsága miatt kedvelt, hanem azt is igen nagyra becsülik, hogy nem károsítja sem a szöveteket, sem a nyálkahártyát, hígítás nélkül is használható. Sőt, jótékony hatással van a sejtek fejlődésére, megújulására. Enyhén zsibbasztó, ezért fájdalomcsillapító hatású is, mely kiváló a sebek gyógyításánál.

 

A teafaolaj alkalmazhatósága:
Általános fertőtlenítőszer, fürdőszobában, konyhában a penészfoltok tisztítására, általános fertőtlenítésre, felmosáshoz, 1 liter vízhez adjunk 3-5 csepp teafaolajat.
Fürdővízhez adagolva: hólyag- és húgyúti megbetegedések, fertőzések esetén (ülőfürdőként): adjunk 6 cseppet a fürdővízhez. Fáradt, sérült lábak frissítésére, lábszag ellen: meleg vízbe tegyünk 10 csepp teafaolajat és ebben áztassuk a lábunkat. Higítás nélkül használható: horzsolás, vágott seb, herpesz, ekcéma, sömör, rovarcsípés, kiütés, égés, napégés esetén. Fülfájdalomnál cseppentsük a fülbe. Kitűnően alkalmas bőrsérülés fertőtlenítésére, mivel a seb nem ég tőle, valamintnem károsítja sem a szöveteket, sem a nyálkahártyát. Fehérnemű higiéniához: a mosások alkalmával cseppentsünk pár cseppet a mosógépünkbe. Hüvelygomba esetén a fehérneműre is cseppenthetünk 1-2 cseppet.
Légúti betegségek tüneteit enyhíti: asztma, hörghurut, megfázás, köhögés, fülfájás, torokfájás, mandula-, és gégegyulladás. Oldja a nyálkát, kihajtja a váladékokat. Párologtatva: néhány csepp olajat tegyünk zsebkendőre, ágytakaróra, aromalámpába, textilre, a radiátorra vagy hígítva porlasztóba, légfrissítő hatású illatosítóként. Kiváló a mikroorganizmusok ellen. Inhalálás: Tegyünk 3-6 csepp olajat forrásban lévő vízhez vagy gőzölőbe. Gargarizálás/öblögetés: száj- és torok öblögetéshez tegyünk 4 csepp olajat 25ml langyos vízbe.

Erősíti a szervezet ellenálló képességét, megnyugtat, erőt ad, segíti a logikus gondolkodást és a koncentrálóképességet.

 

Receptúra:

Végy magadhoz egy kis valamit (tálka, kisüveg, pohár, bögre, stb.), s önts bele annyi kókuszolajat, amennyit 24 óra leforgása alatt - a pelenkázások alkalmával - a kisbabád popsijára fogsz kenni (kb. 15-20ml). Csepegtess bele 2 csepp teafaolajat. Használat előtt összekeverendő!

 

 

Forrás:

http://antalvali.com/grape-vital-felhasznalasi-lehetosegek.html

http://kokuszolaj.hu/

http://angyaliwellness.blogspot.com/2010/01/kokuszviz-az-elet-vize-nem-minden-az.html

http://olcsobbuzemanyag.hupont.hu/10/grapefruit-mag-kivonat

http://fusz.hu/vakbarat/olvas.php?id=11979

http://www.nepgyogyaszat.hu/nepgyogyaszat-gyogyirei/teafaolaj-2.html

 

Figyelem! Az olajok használata előtt, minden esetben bőrpróba végezendő!
Egy gombostűfejnyi olajat csepegtess babád csuklójára vagy könyökhajlatába, s ha 12-24 óra elteltével sem jelentkezik semmilyen bőrpír, bátran használhatod egész testére az olajat!
(Rendkívül ritkán fordul elő allergiás reakció, azonban nem árt az óvatosság!)Figyelem! Kis kiszerelésű alapolajok kaphatóak! ( Katica Olaj - Birodalma menüpont alatt! )
Facebook
Idézet

"Az indiánok másképp élnek a világban. Menedéküket élő fák alkotják, s csak annyit vesznek el a természettől, amennyire szükségük van, aztán továbbmennek, és hagyják, hogy a föld magához térjen."

Celia Rees

 

 

 

Elérhetőség