Termékeim

(Az alapanyagok részletes leírásáról itt olvashatsz!)

 

Ajakbalzsam: (30 ml)

 A tápláló kókuszolaj, az ínycsiklandó édesnarancs illóolaj, az antioxidánsokkal teli kakaóvaj segítségével fog ajkaid mélyebb rétegeibe jutni. A méhviasz segítségével könnyebben tudod felvinni az egyveleget ajkaidra.

 

Babapopsi kence: (100 ml)

 A mosható pelusok használatával, a vegyszerezett termékek kiiktatásával, valamint az Ayurvédikus Bababamsszázs végzésével (a bőr megfelelő olajozottsága révén) igen kevés az esély arra, hogy babócád popsija bármiféle károsodást szenvedne, ezáltal plusz kenceficét igénylne! (Annakidején, amikor még én voltam baba, nem volt eldobható pelenka, s Édesanyám elmondása szerint nem voltak bőrproblémáim sem. Csak babaolajat használt, fürdetéskor!)

 

 Utazásnál azonban jól jöhet egy olyan babapopsi kence, amiben ugyan úgy benne vannak a hidegen sajtolt olajok felbecsülhetetlenül értékes hatóanyagai, az illóolajok fertőtlenítő, gyógyító hatásai. Így alkottam meg a kítűnő gyulladáscsökkentőként számon tartott szezámolajból, a gombás fertőzések ellen is védelmet nyújtó kókuszolajból, a sérült bőrt regeneráló- és hidratáló tulajdonságokkal felruházott argán olajból, a kellemes illatú levendula illóolaj antiszeptikus és tonizáló hatását kihasználva, a méhviasz segítségnyújtó kenhetőségével az egyedi, antiszeptikus babapopsi kencémet.

 

Babapopsi kence - Gombás popsira: (100 ml)

Otthoni körülmányek között így ápolhatod babád gombás popsiját!

Utazó-kiszerelés: A krémet a kókuszolaj, kakaóvaj, rózsavíz, teafa- és levendula illóolaj kombinációja illatában igen markánssá teszi. Könnyen kezelhető(jól kenhető), fertőtlenítő hatású, továbbá: antiszeptikus, fungicid, baktericid, virucid, gyulladáscsökkentő hatásokkal bír.

 

 Dezodor(alusómentes): (100 ml)

 A kedvenc bázisolajam a kókuszolaj lett (pitta-vata prakrutim révén is). Így a dezodorom alapolaja is ez a kitűnő tulajdonságokkal felruházott olaj. Emellett helyet kapott a szódabikarbóna, mely közömbösíti az izzadtság szagát, s a bio kukoricakeményítő, mely nem csak a dezodor kenhető állagáért felelős, hanem magába szívja a nedvességet, az izzadtságot. Az illóolajokból kedved szerint válogathatsz, a választásod szerint készítem el! A hatás nem marad el: egy kemény nap után is az illóolaj üdítő illatát fogod magadon érzeni!

A boltokban kapható dezodorok legtöbbje nem természetes anyagokban-, hanem alusókban és parabénekben gazdag, azonban helytelen az a felfogás mely azt mondja, hogy az izzadást kell megszüntetni! Ha nem izzadnánk, szervezetünk nem tudná leadni a felesleges hőt. Az alumínium származékok- és vegyületek megakadályozzák a természetes kiválasztást és méregtelenítést azáltal, hogy blokkolják a verejtékmirigyek működését. Minél "huszunnégyórásabb" egy dezodor, annál garantáltabb a mérgező hatás! Ha a hónalji- és a mellmirigyek közelében blokkolódnak a természetes méregtelenítő folyamatok, akkor ennek köszönhetően az eltávozni képtelen mérgek a környező mirigyekben rakódnak lenne, amely kiváló táptalaja lehet bármilyen rákos folyamat kifejlődésének. Az alumíniumos dezodorok elterjedésével egy időben nőtt meg ugrásszerűen az emlőrákosok száma világszerte.

 

Fürdőolaj: (220 ml)

 A fürdőolaj alapolaját kedved szerint válogathatod (abból lesz benne a legtöbb, 100ml), a fennmaradó helyen biztos hogy helyet kap a többi olaj is a megfelelő arányban, helyet adva az alapolajhoz leginkább illő illóolajnak.

 

Korpásodás elleni kence: (100 ml)

 Kétféle korpát különböztetünk meg, a száraz korpát és a zsíros korpát. Előbbi gombás fertőzés következményeként alakul ki, a zsíros korpa pedig a fejbőr bakteriális fertőzésének következménye. Bármelyik típúsú korpásodásról is legyen szó, a kókuszolaj gomba-, baktérium-, és vírusölő tulajdonsága révén megnyugvást hoz a fejbőr bántalmaira is. A szódabikarbóna sokoldalúsága közül fertőtlenítő hatása, gombásodás elleni védeleme- és közömbösítése céljából került a keverentyűmbe. A rozmaring illóolaj hajnövekedést serkentő- és zsíros- korpásodás elleni hatását kihasználva került egyvelegembe, s nem feledkeztem meg az irritált fejbőr megnyugtatásáról sem, ezért helyet kapott benne a levendula illóolaj is.

 

 Kézre kence: (30 ml) 

 A kézrevalót egyéni igényeknek- és évszaknak megfelelően készítem el. Pitta-vata prakrutim révén, ősztől tavaszig nagyon száraz a bőröm a hideg idő miatt, így sokkal intenzívebben kell ápolnom a bőrömet, mint a nyári időszakban. A kókuszolaj, olívaolaj, szezámolaj mindig helyet kap benne, télen pedig a kakaóvaj béleli ki az üvegcsémet, hosszantartó hidratáló hatása miatt. Az illóolajokat is kedvem szerint válogatom, de citrom illóolaj rendszerint szerepel a receptben rendkívüli baktérium és vírusölő tulajdonsága miatt, sőt emellett még feszesebbé teszi a szöveteket, puhítja, felfrissíti, kisimítja a bőrt. Kis kiszerelésű, mivel sokkal kevesebb is elég belőle mint a boltban vásárolt krémekből, s így könnyen elfér a női ritikülben is.

 

Lábápoló: (100 ml)

A vegyszerezett és parabénekkel dúsított lábápolók hatása csak pár óráig élvezhető (személyes tapasztalat), azonban a szezámolaj csodákat művelt a lábommal már egy használat után is! Ezért a lábápoló kencém alapolaja a szezámolaj lett, mellette megférnek egymás mellett a kókuszolaj és mandulaolaj, melyek szintén puhító hatással is bírnak. A fahéj- és mandarin illóolaj teszi illatával ellenálhatatlanná; sejtregeneráló, vérkeringést serkentő, tulajdonságaival pedig igazi kinccsé a lábaid számára!

 

 

Narancsbőr elleni kence: (100 ml)

 Azt gondolom, hogy kevés olyan nő van a Földkerekségen, aki valaha életében ne találkozott volna a narancsbőr kellemetlen tüneteivel. A szerencsésebbeknek csak a várandósság idejére "költözik testére", azonban bármikor is üsse fel fejét a "kór", magától nem fog elmúlni! Azonban tévedés azt hinni, hogy a cellulitisz csak a nőket fenyegeti, ugyanis férfiaknál is kialakulhat! A narancsbőr okai között rengeteg minden szerepelhet: mozgáshiány, túl laza kötőszövet, elégtelen anyagcsere, hormonzavar, elégtelen táplákozás, például túl sok finomított étel bevitele, kevés tiszta víz fogyasztása, a szervezet nagyfokú elsavasodása. A megfelelő táplálkozás és rendszeres mozgás, a savasító életmód felhagyása, szervezetünkből a savak kivezetése-, valamint elegendő mennyiségű és minőségű tiszta víz fogyasztása mellett, helyet kapnak a bőrfeszesítő termékek is.

Használd bátran minden olyan területre, ahol feszesedni szeretnél! Jómagam ezt nem csak a "kényes területekre" használom (popsi, csípő, comb, derék), hanem felkar-, s mellápolóként is.

Mivel a szezámolaj igen gyorsan bejut a bőrbe, rendkívül jó szolgálatot tesz a keverékemben, mert ennek a segítségével jutnak az illóolajok oda, ahol kifejthetik jótékony hatásukat. Lecitin tartalma révén segít megőrizni a bőr rugalmasságát. A kókuszolajban található antioxidánsok gátolják a szabadgyök-képződést, így lassítják az öregedést. A következő illóolajak gondoskodnak arról, hogy a problémás bőrfelületen beinduljon a megfelelő vér-, és nyirokkeringés: rozmaring-, citrom-, és fahéj illóolaj.

Masszírozó- és csipkelődő mozdulatokkal vigyük fel a kencét, mert a masszázs helyi vérbőséget okoz, ezáltal javítva az anyagcserét, javítja a nyirokkeringést, így a salakanyagok elszállítását. Ez már a narancsbőr kialakulása előtt is rendkívül hasznos, ugyanis ha bőrünket folyamatosan edzésben tartjuk, kisebb eséllyel alakul ki a narancsbőr.

 

Pattanás elleni kence: (30 ml)

 Bizonyos baktériumok hatására a faggyúban az átlagnál sokkal több mennyiségű zsírsav halmozódik fel, amely a faggyúmirigyek falának megrepedésével a bőr irharétegébe kerül, így okozva a gyulladást. (Aknéknak nevezzük a faggyúmirigyek gennyes gyulladását.)

A pattanások kialakulását számos külső és belső tényező okozhatja. A túl fűszeres, zsíros ételek fogyasztása, szennyezett, füstös helyen töltött hosszú idő, gyógyszerek, vegyszerek, gyomorproblémák, keringési zavarok, vitaminhiány, ételintolerancia, stb., szerepet játszhatnak a pattanások megjelenésében. A bőrünk ápolása mellett, figyelnünk kell a megfelelő táplálkozásra, elegendő folyadékbevitelre tiszta víz formájában. A célzott helyi kezelés pedig mindenféleképpen kemikáliamentes ápolószerekkel történjen!

A kókuszolaj gomba-, baktérium-, és vírusölő tulajdonsága révén kerülhetett bele a kencébe, a kítűnő gyulladáscsökkentőként számon tartott szezámolaj pedig elengedhetetlen részét képezi. Az olívaolaj akkor is használható, ha el vannak dugulva a pórusaink, mert az esszenciális zsírsavaknak köszönhetően a pórusoknak sokkal kevesebb zsírt kell kiválasztaniuk. Az illóolajok közül elengedhetetlen a citrom olaja, ugyanis a zsíros, faggyúmirigy-túlműködéses bőrre kiváló, megkönnyíti a pattanások eltüntetését, gyógyítja a zsíros bőrt. A levendula illóolaj gyulladáscsökkentő, antiszeptikus, baktérium-, vírusölő, tonizáló, hatása miatt került bele; a teafaolaj pedig jótékony hatással van a sejtek fejlődésére, megújulására. Enyhén zsibbasztó, ezért fájdalomcsillapító hatású is, mely kiváló a sebek gyógyításánál. Ha használtuk a pattanás elleni kencét, két órát várjunk, mielőtt közvetlen UV sugárzásnak tesszük ki a bőrfelületet, mert barna foltokat okozhat az arcunkon!

Amikor elkezdtem használni ezt a kencémet, rövid időn belül nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam afelől, hogy mostanában sokkal szebb a bőröm. Persze erre pluszba rájátszott az is, hogy sokkal több folyadékot iszom ma már, mint régebben és a változatos, vitamindús táplálkozást részesítem előnyben, kerülöm a savasító ételeket.

 

Szarkaláb elleni kence: (30 ml)

 Szemünk körül a bőr ötször vékonyabb, mint arcunk egyéb területén, alig fél milliméter vastag. Jóval szárazabb és kevesebb ér hálózza be, s mivel alacsony a faggyútermelés, a korai ráncosodás is itt látható leghamarabb. A laza bőr alatti kötőszövet olyan víz-tározóként működik, ahonnan a szervezet vizet tud elvonni a keringés számára. Ha nem fogyasztunk elég folyadékot, és nem pótoljuk külsőleg a bőr nedvességtartalmát, a bőr úgy reagál, mint a gyümölcs az aszalás során. A szem körüli finom, vékony bőrön ezért hamar meglátszik a nem kívánatos térfogatcsökkenés. Ennek eredménye pedig a beesett, fáradt jellegű szem, a rugalmatlan szemkörnyék és a barnás elszíneződés. A szem-és szájkörnyéki területen az izmok mindig ugyanazon a ponton gyűrik, ráncolják a bőrt. Naponta legalább százezerszer húzódnak össze és ernyednek el.

Az argánolajnak rendkívül magas az alfa-tokoferol tartalma, mely az E-vitamin legaktívabb formája. A telítetlen zsírsavaknak köszönhetően az argánolaj táplálja a száraz, repedezett bőrt, ránccsökkentő hatású. A kókuszolaj és a kakaóvaj szintén lassítja a bőr öregedését, utóbbi a sérült bőrt regenerálja, hidratálja, puhítja, a többi hatóanyag az ő segítségével mélyebbre tud beszívódni. Az olívaolaj is táplálja és regenerálja bőrünket, így ez is szerepel a kencében. A méhviasz a kényelmesebb használat-, könnyebb kenhetőség miatt került bele.

 

Szőrtelenítés utáni fertőtlenítő kence: (100 ml)

 Amióta száműztem a vegyszereket a háztartásomból, azon belül is a bőrömről, sokkal ritkábban kell szőrtelenítenem, sőt mi több, sokkal kevesebb mennyiségre, mint azelőtt. Lassan 10 éve, hogy epilátort használok - ez vált be a legjobban nekem. De, legyen szó bármilyen féle szőrtelenítési eljárásról, ne feledkezzünk meg a fertőtlenítésről és a bőrápolásról! A Párom is ezt használja borotválkozás után, úgyhogy férfiaknak is jó szívvel ajánlom! Igazság szerint jómagam az epilálás előtt kenem be az érintett bőrfelületet, mert így kevésbé fájdalmas a szőrtelenítés, csupán annyi a hátránya, hogy epilálás után nehezebb letakarítani, fertőtleníteni a szerkezetet.

A kence alapolaja a baktericid, fungicid, virucid tulajdonságokkal bíró, mégis ezen hatások mellett is bársonyosan puhává varázsolja bőrünket a kókuszolaj. Hidratáló és gyulladáscsökkentő hatása révén a szezámolaj is megfér mellette. Az illóolajak közül a fertőtlenítő hatású édesnarancs illóolaj, kevés fahéj illóolaj, és teafa illóolaj érdemelte ki a helyet.

 

Testápoló: (220 ml)

 A testápolóm alapolaját kedvem szerint váltogatom - s így teszek majd nálad is -, például nyáron érdemes olyat választani, ami véd az UV sugárzás ellen is, ez a kókuszolaj vagy a szezámolaj. Az illóolajkínálatból pedig olyanokat, amik mentesek a fototoxikus hatástól. A rutafélék családjába tartozó illóolajokat ilyenkor mellőzni kell!

 

 

 Visszér halványító kence /seprűvénára/: (100 ml)

 A visszeresség az egyik leggyakoribb egészségügyi probléma. Az emberek több mint felét érinti élete folyamán valamilyen formában. A munkámból adódóan - no meg genetikai okok miatt is - hajlamos vagyok a visszérre. Sajnos már vannak látható jelei is a lábom különböző pontjain, azonban ez szerencsére nem súlyos. (Csak az ereim helyenkénti lilás elszíneződése látszik, hasonlóan, mint itt ezen a képen): Körülbelül 1 - 1,5 hete kentem a lábomat az érintett területeken, amikor a Párom megjegyezte, hogy "voltak neked olyan kis lilás elszíneződések a lábaidon, nem?" ... :) A férfiak sokszor azt sem veszik észre, ha fodrásznál voltunk, vagy ki vagyunk sminkelve, de ezt észrevette, hogy kevesebb lila folt van a lábamon! Nos, hölgyeim kell ennél több bizonyíték? ;o)

 

A kence a következőképp készül: szezmolaj az alapja, lévén, hogy többek között gyorsan beszívódik a bőrbe és bejut a vérkeringésbe a kapillárisokon keresztül, valamint jól tudja adoptálni a gyógynövények hatóanyagait, tulajdonságait, így segít eljuttatni a megfelelő illóolajokat a problémás területre. A szezámolaj mellet megfér még az antioxidánsokban gazdag kókuszolaj és olívaolaj is. Az illóoaljok közül a visszér legnagyobb ellensége többek között a citrom- és a rozmaring illóolaj, nálam ez a kombináció is már látványos javulást eredményezett.

 

 

Kis kiszerelésű alapolajak (100 ml) egyedi, kézzel festett üvegekben kaphatóak!

 

 

 

 

Facebook
Idézet

"Az indiánok másképp élnek a világban. Menedéküket élő fák alkotják, s csak annyit vesznek el a természettől, amennyire szükségük van, aztán továbbmennek, és hagyják, hogy a föld magához térjen."

Celia Rees

 

 

 

Elérhetőség