Szilikonok

Alapképletét az 1940-es években egyszerre fejlesztették ki az USA-ban és Németországban. Az amerikaiak szigetelőanyagot kerestek a vezetékekhez, a németek pedig mesterséges ködöt akartak előállítani, mely láthatatlanná teszi a városokat a radaron. Az egyik sikerült, a másik nem, de mindkét esetben a szilikon volt a végeredmény.

 

 

A szintetikus szilikonolaj bőrirritációt okoz, eltömíti a pórusokat, nem engedi szellőzni a bőrt, gátolja a bőr természetes funkcióit, elősegíti az ekcéma és egyéb gyulladással járó bőrbetegségek kialakulását. Hajlakkokban, hajzselékben megengedett.

 

A készítmények címkéjén (INCI-jén -->ingredients) ezeket a leggyakrabban használt vegyületeket keresd:

  • Cyclomethicone

Szilikonolaj. Funkciója: oldószer. Nedvességtartó, emulgeátor, dekorkozmetikumok hordozó anyaga, szintetikus anyag, bőrkímélő. Krémekben habzásgátló. Javítja a haj fésülhetőségét. Bőrbarát. Nehezen bomlik le, mégsem környezetszennyező. Korlátozottan ajánlott.

  • Dimethiconol

Hidroxilált, szintetikus szilikonolaj. Hajlakkokban használják. A hajszínezetet károsíthatja. Krémekben és ápoló olajokban habzásgátlóként alkalmazzák. Nehezen bomlik le. Funkciója: rétegképző szilikon. A rétegképzők maguk alá temetnek más anyagokat (például a termék egyéb összetevőit) azáltal, hogy nem engedik a bőrt lélegezni, súlyosbíthatják az izzadság, vagy más anyagok által kiváltott irritációt.

  • Simethicone

Szilikagél és szilikonolaj (dimethicone) keveréke.

 

 

Forrás: http://antalvali.com/files/pdf/18-legkockazatosabb-vegyuletcsoport.pdf?getpdf=1

Facebook
Idézet

"Az indiánok másképp élnek a világban. Menedéküket élő fák alkotják, s csak annyit vesznek el a természettől, amennyire szükségük van, aztán továbbmennek, és hagyják, hogy a föld magához térjen."

Celia Rees

 

 

 

Elérhetőség